Sıkça Sorulan Sorular

Gönderilerin ağırlığı hesaplanırken tartı üzerindeki ağırlığı ve hacimsel ağırlığı(desi) baz alınır.Hacimsel ağırlık hesaplamalarında gönderinizin en boy ve yükseklik değerlerinin birbiri ile çarpılmasının 5000 ile bölümü ile bulunmaktadır.

(Uzunluk * Genişlik * Yükseklik) / 5000 = Ağırlık

Paketin geçerli ağırlığını hacimsel ağırlığıyla karşılaştırın. İki ağırlıktan daha ağır olanı, faturalandırılabilir ağırlıktır ve fiyatı hesaplamak için bunun kullanılması gerekir

Evet. Gönderinin ağırlığı, hacimsel ağırlığı ve ebatları olmak üzere sınırlamalar uygulanmaktadır.

Paketler en fazla 70 kg olabilir.
Paketlerin uzunluk ve genişlik toplamları en fazla 419 cm olabilir.
Paketlerin uzunluğu en fazla 270 cm olabilir.
Ağırlık ve boyut sınırlarını aşan paketler, Limit Aşım ücretine tabidir.Lutfen bu konuda
gönderilerinizi kargoya vermeden evvel bizle iletişime geçin.

Türkiye’den yurt dışına yapacağınız gönderilerde paketleriniz gümrük işlemlerine tabi tutulacaktır. Bu yüzden gönderilerinize ait bazı bilgilerin eksiksiz olarak beyan edilmesi gerekmektedir.

Bu bilgiler ekte bulunan Proforma Fatura ve Konşimento evraklarında açıkça beyan edilmelidir.Yurt dışı gönderilerinizde karşı ülkenin gümrüğü için bir proforma fatura hazırlanması gerekmektedir. Buna ek olarak gönderinizin teslimat bilgilerini içeren konşimentoyu da ayrıca hazırlanması gerekmektedir.

KargoMix proforma ve konşimento belgelerini sizin vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda hazırlayacak ve gerekli gümrük işlemlerini yerine getirecektir.

Canlı hayvan
Antikalar (hassas ve/veya kırılabilir)
Asbest/Amyant
Değerli madenler, külçe olarak
Nakit para
Ateşli silahlar ve bunların parçaları ve mühimmat
Tehlikeli veya yanıcı maddeler (IATA Yönetmeliği tarafından belirlenmiş)
İnsan beden parçaları veya külleri
Mücevherler, değerli metaller ve değerli taşlar
Narkotik maddeler (yasa dışı)

Kargo firmaları gümrük işlemlerine doğrudan müdahil olamaz. Gümrükte oluşabilecek masrafları önceden bilemeyeceğimiz gibi gümrükten geçiş garantisi de vermemiz mümkün değildir.

Her ülkenin gümrük kuralları farklı olmakla beraber bazen ürünler gümrüğe takılabilmektedir. Bu sürecte firmamız gümrük konusunda garanti vermemekle beraber paketinizi gümrükten geçişi ya da geri iadesi konusunda birebir ilgilenmekte ve gerekli extra evraklar konusunda sizlere yardımcı olacaktır.