Çin'den Ürün Nasıl Getirtilir?


Çin'den Ürün Nasıl Getirtilir? 

Çin, dünyanın en ucuz işgücüne sahip olan ülkelerinden birisidir. Bu nedenle Çin’de üretilen ürünlerin çok uygun fiyatlı olduğunu ve rahatlıkla ticaret yapılabileceğini söylemek doğru olacaktır. Tabii ki bu fırsattan istifade etmek isteyen kişiler, Çin’den ürün nasıl getirilir? Diye sormakta ve bu sorunun yanıtını aramaktadırlar. Çin’den ürün getirtmek için Alibaba, Aliexpress gibi çeşitli internet sitelerinin kullanılması çoğu zaman yeterli olmaktadır.

 

Çin Kargo Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Çin’de kargo sistemi Avrupa ülkelerine göre biraz daha farklı işlemektedir. Ancak Çin, ihracata önem veren bir ülke olduğundan ötürü herhangi bir sorun yaratmamakta, süreci hızlı şekilde tamamlamaktadır. Çeşitli internet siteleri üzerinden doğru ürünlerin toplu biçimde satın alınmasıyla birlikte kargonun denizyolu vasıtasıyla tarafınıza ulaşması söz konusudur. Haliyle Çin kargo sistemi nasıl çalışıyor? Denildiği zaman bu cevabı verebilmek mümkündür.

 

Çin'den Ürün Kaç Günde Gelir?

 Bir ürünün Çin’den ne kadar sürede geleceği çok fazla kişi tarafından merak edilmektedir. Tabii ki bunun için kesin bir yanıt vermek ne yazık ki mümkün değildir. Ancak ortalama olarak toplu siparişlerin 20 gün içerisinde Türkiye’ye ulaştığı görülmektedir. Yine de satıcı firma ya da tedarikçiye göre sürecin 45 güne kadar uzaması söz konusudur. Bu bağlamda müşteri memnuniyetine önem veren ve işini doğru yapan tedarikçilerle görüşmek ve anlaşmak uygun olacaktır.

Genel olarak Türkiye’de çok fazla Çin malının satıldığı görülmektedir. İşte bu ürünlerin Çin’den getirildiğini ve pek çok kişinin bu şekilde para kazandığını hatırlatmak şarttır. Şayet siz de bu işe girmek isterseniz mevzuatı öğrenebilir ve ona göre işlemlere başlayabilirsiniz.

 

Çin'den Gelen Kargo'nun Vergisi Nedir?

 Bilindiği üzere Türkiye’de son yıllarda yurtdışından ithal edilen malların vergilerinde çeşitli değişiklikler yapılmıştır. Özellikle Çin’den çok fazla ürünün girmesinden ötürü bu vergilerde bir takım artışların yaşandığı görülmektedir. Yine de yıldan yıla değişeceğinden dolayı Çin’den gelen kargo’nun vergisi nedir? sorusuna kesin bir yanıt vermek mümkün değildir. Gelen kargonun boyutu, ürün sayısı, mali değeri ve pek çok faktöre göre verginin değişkenlik göstereceği unutulmamalıdır. Haliyle Çin’den ürün getirterek satışını yapacak olan kişilerin bu noktada iyi bir araştırma içine girmeleri önerilmektedir.

 

Çin Türkiye Uçak Kargo Fiyatları

 Çin’den Türkiye’de ürünlerin farklı şekilde getirilmesi söz konusudur. Tabii ki bu yöntemler arasında havayolu, tren ve denizyolu bulunmaktadır. Ancak hızlı ve pratik şekilde malları Türkiye’ye getirebilmek için uçak kargonun tercih edildiği görülmektedir. Lakin Çin Türkiye uçak kargo fiyatları hakkında soru sorulmakta ve yanıt aranmaktadır.

Diğer kargo taşımacılığı yöntemlerine göre uçak kargonun daha pahalı olabileceğini söylemek mümkündür. Ancak ürünler çok daha güvenli ve hızlı şekilde Türkiye’ye ulaşmaktadır. Tabii ki gönderilen ürünün cinsi, miktarı, hacmi ve çeşitli faktörler fiyatlarda değişkenliğe sebebiyet vermektedir. Bu nedenle iyi bir araştırma yapılarak en uygun taşımacılık yönteminin seçilmesi doğru olacaktır.

 

Çin Türkiye Deniz Kargo Fiyatları

Deniz kargo hem çok fazla ürünün güvenle Türkiye’ye gelmesi hem de uygun şekilde taşınması nedeniyle daha fazla tercih edilmektedir. Hatta Çin Türkiye deniz kargo fiyatları Tren ya da havayolu taşımacılığına nazaran oldukça ekonomiktir. Bundan ötürü Çin’den ülkemizde pek çok ürünün havayolu üzerinden geldiği unutulmamalıdır.

Çin – Türkiye deniz kargo fiyatları hakkında bilgiler, tedarikçi firmalar tarafından verilmekte ve böylelikle sağlıklı bir şekilde transferin tamamlanması sağlanmaktadır. İsterseniz siz de konu dahilinde tedarikçilerle görüşme yapabilirsiniz.

 

Çin'den Gelen Kargo Nasıl Sorgulanır?

Çin’den gelen kargoyu sorgulamak için pek tabii ki gönderici kargo şirketi ile temasta olmak gerekmektedir. Kargo şirketleri gereken işlemleri tamamladıktan alıcıya bilgi vermekte ve tüm detayları paylaşmaktadırlar. Böylelikle kargonun tahminen ne zaman geleceği, nerede olduğu ve diğer tüm bilgilere ulaşmak söz konusudur.

Her kargo firması gibi Çin’den gelen ürünler için de bazı prosedürler bulunmaktadır. Bunlardan ilki, gönderilen kargolara bir barkod numarası verilmesidir. Tabii ki barkod numarası, aynı zamanda alıcının takip numarasıdır. Haliyle bu numara üzerinden sorgulama yaparak ürünün nerede olduğunu görebilmek mümkündür. Siz de Çin’den gelen kargo nasıl sorgulanır? Diye düşünüyorsanız direkt olarak kargo firmaları ile temas kurabilir ve size verilen numaralar ile sorgulama yapabilirsiniz.